Diplomky (výstava absolventů Fakulty umění Ostravské univerzity)

Výstava

Diplomky 2020: 24 diplomantů – 8 ateliérů.

Na výstavě není: koronavirus, politika, Národní galerie, finanční krize, Netflix, klimatický aktivismus, Trump, selfies, migranti, marxismus, agitace, extrémy počasí, rasismus.

Na výstavě je: industriál, dehumanizace, postapokalypsa, práce, neo-geo, feminismus, videohry, grotesky, domáckost, obsese, rituály, polyamorie, prázdnota, tao, hypersenzitivita, čarodějnictví, hory, cenzura a mnoho dalšího.

Výstava závěrečných diplomových prací studentů Fakulty umění Ostravské univerzity je prezentována v atraktivních prostorách Galerie Dolu Michal.

Představuje díla 24 absolventů magisterského studia z celkem osmi ateliérů (volná grafika, malba 1 a 2, sochařství, grafický design, koncept-objekt-instalace, video-multimédia-performance a kresba). 

Návštěvníky čeká různorodý a pestrý pohled do tvorby a myšlení nejmladší generace umělců, která je široce rozkročena mezi médii (od materiálových obrazů, grafických instalací až po prostředí virtuální reality či videoher) i reflektovanými tématy. 

Vernisáž výstavy proběhne 9. září od 18:00 v návaznosti na zahájení výběrové přehlídky bakalářských prací v GAFU - Galerii Fakulty umění Ostravské univerzity, která začne v 17:00. Návštěvníci mohou využít přistaveného autobusu, který je přepraví z GAFU na Důl Michal a zpět. Komentovaná prohlídka pro veřejnost s kurátorkou výstavy se pak uskuteční 30. září od 15:00 na Dole Michal. Po prohlídce bude následovat křest katalogu.

 

Kurátorka výstavy Diplomky 2020: Kateřina Štroblová

Výstava potrvá do 2. 10. 2020

Otevírací doba GDM: út–ne 9–15