NEPŘEHLÉDNĚTE

Národní kulturní památka Důl Michal

Vzhledem k zvýšenému zájmu o návštěvu Dolu Michal provázíme každou hodinu. Maximální počet osob na prohlídku je 25 návštěvníků. Poslední vstup je v 15 hodin.  Přednost mají rezevace a online prodej.

Děkujeme za pochopení!

Po ukončení těžby v tomto černouhelném hlubinném dole zůstal zachován komplex povrchových budov z let 1912–1915. Tři návštěvnické okruhy zahrnují expozice v administrativní budově, těžní budovu, strojovnu s původními elektrickými stroji a dalšími zajímavostmi.

Máme otevřeno od úterý do neděle se vstupy v 9, 11, 13 a 15 hodin

Vstup do areálu a na výstavy Dolu Michal je zpoplatněn.

 

Více v rubrice Návštěvní doba


Akce

Výstava

Diplomky (výstava absolventů Fakulty umění Ostravské univerzity)

  • Důl Michal v Ostravě ()
  • 10. 9. 2020–2. 10. 2020
  • 9.00–15.00
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele

Zprávy

Aktuální opatření k zamezení šíření COVID-19 na objektech ve správě Národního památkového ústavu

10. 9. 2020

Vážení návštěvníci, v souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR Vás prosíme, abyste při návštěvě interiérů našich objektů používali roušky.

Kupte si vstupenky na naše památky online

8. 7. 2020

Na naše památky si od tohoto roku můžete koupit vstupenky i na internetu. Přečtěte si detailní informace, jak postupovat při nákupu.

Tipy na výlet

  • V blízkosti Dolu Michal můžete projít Michalské náměstí s jeho zajímavostmi a navštívit havířské kolonie. Na okruhu naučné Permoníkovy stezky dlouhém 4 km je připomínána...

Naši partneři

témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: