NEPŘEHLÉDNĚTE

Národní kulturní památka Důl Michal

 

Pokyny pro návštěvníky – mimořádná opatření proti pandemii COVID-19

Provádíme:

Po ukončení těžby v tomto černouhelném hlubinném dole zůstal zachován komplex povrchových budov z let 1912–1915. Tři návštěvnické okruhy zahrnují expozice v administrativní budově, těžní budovu, strojovnu s původními elektrickými stroji a dalšími zajímavostmi.

Máme otevřeno od úterý do neděle se vstupy v 9, 11, 13 a 15 hodin v červnu, září a říjnu a státní svátky. O prázdninových měsících červenci a srpnu je poslední vstup v 17 hodin.

Vstup do areálu a na výstavy Dolu Michal je zpoplatněn.

Noční prohlídka v srpnu bude 26. 8. 2021. Vstupenky lze zakoupit online na portálu Technotrasa nebo  na Dole Michal.

Více v rubrice Návštěvní doba


Zprávy

Věrnostní program Klíč k památkám po pěti letech končí

9. 12. 2020

Věrnostní program a informační portál Klíč k památkám bude ke konci letošního roku po pěti letech užívání ukončen. Aplikace, která byla vytvořena v roce 2015, již...

Kupte si vstupenky na naše památky online

8. 7. 2020

Na naše památky si od tohoto roku můžete koupit vstupenky i na internetu. Přečtěte si detailní informace, jak postupovat při nákupu.

Tipy na výlet

  • V blízkosti Dolu Michal můžete projít Michalské náměstí s jeho zajímavostmi a navštívit havířské kolonie. Na okruhu naučné Permoníkovy stezky dlouhém 4 km je připomínána...

Naši partneři

témata roku

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: