Národní kulturní památka Důl Michal

Po ukončení těžby v tomto černouhelném hlubinném dole zůstal zachován komplex povrchových budov z let 1912–1915. Tři návštěvnické okruhy zahrnují expozice v administrativní budově, těžní budovu, strojovnu s původními elektrickými stroji a dalšími zajímavostmi.

 Od 1. ledna 2020 je  Důl Michal uzavřenSezonu zahájíme 28. a 29. března 2020

Vstup do areálu Dolu Michal je zpoplatněn.

Vstup na prohlídky lze po písemné (email) dohodě pro skupiny větší jak 15 osob.

Noční prohlídku budeme zabezpečovat od března 2020 pro skupiny 10 a více osob po písemné (email) domluvě nebo vyhlášením mimořádných termínů. Začátek prohlídky se odvíjí od západu slunce a nástupu tmy.

 

Více v rubrice Návštěvní doba


Zprávy

Nesedíme doma se založenýma rukama. Na hradech a zámcích šijí roušky, uklízejí interiéry i zahrady

19. 3. 2020

Hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu zůstávají pro veřejnost uzavřené, ale určitě nejsou liduprázdné. Zaměstnanci se nadále starají o svěřené památky i...

Důl Michal je do odvolání uzavřen

10. 3. 2020

Informace pro návštěvníky týkající se uzavření Dolu Michal v Ostravě Michálkovicích v souladu s mimořádným opatřením ministra zdravotnictví.

Památkový inspektor televize Nova

3. 5. 2018

Návštěva památkového inspektora na Dole Michal

Tipy na výlet

  • V blízkosti Dolu Michal můžete projít Michalské náměstí s jeho zajímavostmi a navštívit havířské kolonie. Na okruhu naučné Permoníkovy stezky dlouhém 4 km je připomínána...

Naši partneři

témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: